Небулізація як ключ до збільшення ефективності зберігання зернових культур

Небулізація як ключ до збільшення ефективності зберігання зернових культур

Небулізація — сучасна технологія розпилювання інсектицидів на зернову масу. Може використовуватися як на етапі завантаження зерна в елеватор, так і під час його зберігання в зерносховищі. У процесі небулізації культура максимально покривається препаратом. Рівень вологості врожаю не порушується. Через 3-4 дні шкідники знищуються на всі 100%.

Чому небулізацію варто розглядати як ключ до підвищення якості зберігання зернової культури? Вся справа в її високій безпеці та ефективності.

В рамках небулізації використовуються ефективні інсектициди

Компанія Sojam (винахідник технології) поставляє 2 інсектициди для небулізації. Вони повністю знищують шкідників, відносяться до 2 класу небезпеки, мають пролонгований ефект. Вони сертифіковані та дозволені для використання не тільки у межах України, але й у країнах ЄС. Тому врожай, оброблений ними, можна використовувати для експорту. Детальніше про технологію читайте тут.

«Гранпротек, КЕ»

Гранпротек, КЕОснова — речовина дельтаметрин. Знищує всі види комах-шкідників, незалежно від їх форми (дорослих особин, личинок). Поставляється у зручних ємностях у вигляді концентрату емульсії, який перед використанням потрібно розвести з водою. 

Особливості та переваги препарату:

  1. Забезпечує захист від комах-шкідників на строк від 3 до 12 місяців, залежно від вибраного дозування.
  2. Дозволений для обробки не тільки зерна, а й приміщень, де зберігається врожай та сільськогосподарське приладдя.
  3. Не впливає на якісно-кількісні характеристики продукту — після обробки зерно можна одразу відправляти на подальшу переробку.
  4. Не може завдати шкоди продукту навіть при максимальному дозуванні (кількість дельтаметрину буде всього 0,25-0,5 мг/кг при максимальному допуску 2 мг
    кг).

«Пірігрен-50, ХТ»

Пірігрен 50, ХТПрепарат з основною речовиною — піриміфос-метил.Як і «Гранпротек, КЕ», ним можна обробляти усі зернові культури, крім олійних і бобових. Має комплексну дію — починає впливати на організми комах при контакті з ними та при проковтуванні шкідниками речовини. 

Особливості та переваги препарату:

  1. Економічний — витрати інсектициду на кожні 100 тонн зерна сягають не більш ніж 8 літрів (мінімальна доза — 4 літри на 100 тонн).
  2. Швидкодійний — повне знищення шкідників настає протягом 1-3 днів після обробки.
  3. Має пролонгований захист — гарантує, що шкідники не з’являться в зерновій масі протягом 3-12 місяців.

Небулізація не впливає на якість зерна

У різних країнах використовуються різні критерії оцінки якості зерна. Відповідно, застосовуються різні системи стандартизації. Наприклад, для пшениці досі не створено універсальної класифікації. Але для неї розроблені специфікації ISO 7970:2000 та ISO 11051:1994. В Україні також немає єдиної системи оцінки якості. 

Тому аграрії бояться застосовувати інсектициди, не наважуються проводити небулізацію. Але розвіймо міф про небезпеку цієї обробки.

Небулізація безпечна та дозволяє зберегти врожай

Основа препарату «Пірігрен-50, ХТ» — піриміфос-метил. Для зерна максимально допустима концентрація становить 5 мг/1 кг. І навіть якщо в процесі обробки буде використано максимальне дозування 8 л/100 т, отримаємо концентрацію лише 4 мг/1 кг. Тобто навіть за інтенсивної небулізації показники залишаються в нормі.

Готові інсектициди«Гранпротек, КЕ» — інсектицид кишково-контактної дії на основі речовини дельтаметрин. Його правильне застосування гарантує 100% захист злаків при зберіганні. Якщо суворо дотримуватися приписів виробника щодо дозувань, зернові не постраждають.

Всю продукцію Sojam сертифіковано, а пропоновані пристрої внесено до Державного реєстру обладнання, вони мають допуск до роботи з інсектицидами. Ці фактори означають, що використання препаратів та пристроїв для небулізації від Sojam ніяк не можуть нашкодити зерну. Навіть більше — культуру можна використовувати для подальшої обробки буквально одразу після застосування інсектициду.

Але важливо розуміти, що для досягнення максимальної якості зерна при зберіганні  потрібні ще 3 фактори:

  1. Вентиляція та сушка для досягнення конкретного рівня вологості. Сушка — це обробка культури в рециркуляційних сушарках, де на зерно впливає висока температура. А вентиляція — активне провітрювання з метою запобігання самозігрівання.
  2. Очищення культури після збирання від сміття, сторонніх домішок, зеленої маси тощо. Часто виконується сортування на сепараторах.
  3. Умови зберігання. Наприклад, зерно зберігається в силосних вежах елеватора. І там воно постійно піддається змінам температурного режиму та вологості повітря. А ці параметри слід контролювати.

Якщо створити для зерна максимально сприятливі умови, воно зберігатиметься максимально довго без втрат. А позбутися шкідників допоможе небулізація. Вона збереже кількісно-якісні властивості зерна, тим самим збільшивши його продуктивність.

Author: admin