Вашій дитині потрібні вітаміни!

Вашій дитині потрібні вітаміни!

Дуже важливим періодом у житті кожної дитини є фаза активного росту. Саме в цей час відбувається інтенсивний розвиток організму, під час якого особливо актуальним стає забезпечення необхідними корисними речовинами. Вони вкрай необхідні для нормального функціонування організму. Вітаміни зміцнюють імунітет та здатні підтримувати загальний стан здоров’я дітлахів.

Як вітаміни впливають на розвиток?

Для правильного фізичного розвитку дитини дуже важливі вітаміни А, С та D. Наприклад, вітамін А сприяє нормальному росту, зоровій функції та здоров’ю шкіри. Завдяки вітаміну D відбувається регуляція абсорбції кальцію, завдяки чому зміцнюються кістки та зуби.

Вітамін С необхідний для підтримки відновлення тканин. Він зміцнює судини, виробляє колаген. Нестача цих вітамінів може призвести до ослаблення кісток та зубів, а також суттєво знизити функціональність опорно-рухової системи дитини. В таких випадках варто вживати спеціальні комплекси. Наприклад, Кальцiй, магнiй & вiтамiн D3 для дітей від Bluebonnet Nutrition дозволяє дитині правильно розвиватись, зміцнювати кісткову систему та скелет, а також будує надійний захист для імунної системи.

Вплив вітамінів на імунітет дитини

Сильна імунна система має дуже важливе значення у фазі активного росту. Саме в цей час дитина зазначає чималих фізичних та емоційних навантажень. Для підтримки імунної системи необхідні вітаміни групи В, С та Е. Вони забезпечують антиоксидантний захист організму, підвищуючи стійкість до інфекційних захворювань та сприяючи швидкому одужанню.

Вітамін С активізує вироблення антитіл в організмі та сприяє ефективній боротьбі зі збудниками хвороб. Вітаміни групи В покращують загальну роботу імунної системи. Нестача нутрієнтів може спровокувати підвищену вразливість до інфекцій та призвести до загрози здоров’ю дитини.

Вітаміни та розумовий розвиток

У фазі активного росту дитини невіддільною складовою є розвиток розумових функцій. Для їх підтримки необхідні вітаміни D та В12, жирні кислоти Омега-3. Наприклад, вітамін В12 сприяє нормальному функціонуванню нервової системи та активізації когнітивних функцій. Вітамін D має вплив на формування нейрональних з’єднань. Жирні кислоти Омега-3 сприяють покращенню пам’яті та концентрації.

У разі нестачі цих нутрієнтів можуть виникати затримка розумового розвитку та проблеми з навчальними успіхами дитини. Чудовим розв’язання проблеми можуть стати спеціальні дитячі добавки для роботи мозку, пам’яті та концентрації.

Загальні рекомендації

Вживання вітамінів у фазі активного росту дитини має важливе значення. Вони сприяють правильному фізичному розвитку, зміцненню імунної системи та підтримці розумових функцій. У разі їх нестачі можуть виникати розлади функції росту, погіршуватись стан імунної системи. Можливі проблеми з когнітивними функціями.

Для підтримки оптимального балансу корисних речовин в організмі варто дотримуватись збалансованого харчування, насиченого великою кількістю свіжих овочів, фруктів, злаків, молочних продуктів, м’яса та риби. Не менш важливо підтримувати водний баланс, вживаючи щодня достатню кількість води.

Вітамінні комплекси зазвичай абсолютно безпечні та не призводять до перенасичення. А от вживання спеціалізованих харчових добавок (наприклад, конкретно вітаміну C) найкраще здійснювати під наглядом лікаря, оскільки надмірність деяких поживних речовин може бути шкідливою для здоров’я. Тим паче, що варто враховувати індивідуальні потреби кожної дитини, які можуть варіюватися залежно від статі, віку, фізіологічних особливостей тощо.

Для підтримки здоров’я важливо приділити увагу достатній фізичній активності. Щоденні незначні фізичні навантаження сприяють підтримці імунітету, покращенню сну. Обов’язково щонайменше 90 хвилин дитина має проводити на свіжому повітрі. У період активної фази росту важливо створювати комфортні умови для оптимального відпочинку: дитина має висипатись. Тому час сну повинен складати не менше дев’яти годин на день.

Дотримання таких простих правил дозволяє значно поліпшити самопочуття дитини. Активний спосіб життя, правильне харчування, фізичні навантаження та регулярне вживання вітамінів сприяють покращенню здоров’я.

Author: admin